utorak 11.01.2022.
16:05

Dobar početak srpskih tenisera.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se noćas u osminu finala turnira u Sidneju, pošto je pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu sa 7:6, 6:4.

Lajović, 43. teniser sveta je do pobede nad 51. igračem sveta došao za sat i 39 minuta.

Oba tenisera napravila su po jedan brejk u prvom setu, a prvi deo igre je pripao Lajoviću, nakon što je u taj-brejku iskoristio četvrtu set loptu i došao do rezultata 7:5.

Lajović je na startu drugog seta napravio brejk, koji je španski teniser odmah vratio, da bi do ključne prednosti srpski teniser došao u devetom gemu.

Šesti nosilac turnira u Sidneju će u narednoj fazi igrati protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Francuz Adrijan Manarino i Amerikanac Maksim Kresi.

Do osmine finala je došao i Miomir Kecmanović, koji je bio bolji od Italijana Stefana Travalje sa 6:2, 6:3.

Kecmanović, 78. teniser sveta će u osmini finala igrati protiv prvog nosioca Rusa Aslana Karaceva.