Voždovac prekinuo "crni" niz, Pazar ga nastavio - Nišlije u 99. srušile Surduličane

nedelja 21.04.2024.
22:02

Dva meča, dva "minimalca".

© 2024 Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Odigrane su još dve utakmice prvog kola plej-auta fudbalske Superlige Srbije. Voždovac je slavio u Novom Pazaru sa 1:0, dok je Radnički u Nišu istim rezultatom savladao Radnik iz Surdulice.

U Novom Pazaru smo videli nastavak agonije domaće ekipe i izlazak iz velike rezultatske krize gostiju.

Voždovac je pobedio pogotkom Flemingsa u 56. minutu i na taj način je prekinuo seriju od čak 11 ligaških mečeva bez trijumfa.

Sa druge strane, Pazarcima je ovo sedma vezana utakmica na kojoj ne znaju za pobedu.

Domaćin je susret završio sa desetoricom, jer je Anan dobio crveni karton u 83. minutu.

Ekipa iz Beograda se probila na 12. mesto sa 33 boda, Novi Pazar je deseti sa tri boda više.

Na Čairu, napadi Radničkog i par promašenih kolosalnih prilika, nekoliko opasnih pokušaja Surduličana iz kontri, i na kraju, kada su svi pomislili da neće biti golova, domaćin je trijumfovao pogotkom Davida Petrovića u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

On se najbolje snašao u velikoj gužvi u kaznenom prostoru Radnika, koja je nastala nakon kornera sa desne strane i matirao golmana Vukadinovića, za mnogo važne bodove niškog tima.

Nišlije su tek iz trećeg pokušaja ove sezone uspele da savladaju "fenjeraša" i sada su 11. sa 36 bodova. Radnik je sa 17 bodova zakucan za poslednje 16. mesto na tabeli.

Podsetimo, ranije danas je Spartak pobedio Javor u Subotici sa 1:0. Sutra se sastaju IMT i Železničar.