22:59

Remi Marseja i Nice.

twitter
twitter

Fudbaleri Monaka savladali su Lil sa 1:0 u meču 29. kola i tako ostali u igri za osvajanje titule u francuskoj Ligi 1.

Tačnije, "kneževi" su, gotovo izvesno, samo odložili slavlje Pari Sen Žermena, koji ima 11 bodova više četiri kola pre kraja prvenstva.

Gol odluke za domaćina večeras je postigao veznjak Jusuf Fofana u 62. minutu.

Odličan meč na "Velodromu" odigrali su Olimpik Marsej i Nica, na kraju je bilo nerešeno 2:2.

Poveo je gost u 13. minutu pogotkom napadača Terema Mofija, da bi Žonatan Klaus doneo izjednačenje Marseju nakon pola časa igre.

Stvari su bile mnogo teže za domaćina kada je u samom finišu prvog dela igre crveni karton pokazan Farisu Mumbanji.

Ipak, i sa desetoricom Marsej je došao do preokreta goilom Pjer-Emerika Obamajenga u 56. minutu. Gosti su do kraja susreta iskoristili brojčanu prednost i došli do boda pogotkom Melvina Barda iz 71. minuta.