22:28

Očigledno je sva pažnja usmetena ka četvrtfinalu Evrolige, ali...

Pedja Milosavljevic/Starsport ©

U nemačkoj Bundesligi odigrani su mečevi 31. kola, a derbi je odigran u Minhenu, gde su se sastala dva nemačka predstavnika u Evroligi, Bajern i berlinska Alba.

Međutim, na evroligaškom nivou večeras je odigrala samo Alba, koja je ekipu Andree Trinkijerija deklasirala sa 38 poena razlike, rezultatom 100:62.

Pitanje pobednika je praktično bilo rešeno u drugoj četvrtini, koju je Alba dobila sa 29:9, potom je usledila još jedna katastrofalna četvrtina domaćih, kada su gosti iz Berlina otišli na 37 poena razlike - 83:46.

U poslednjih deset minuta, Alba je imala maksimalnih ''plus 42'', kada je povela sa 94:52, a Bajern je do kraja tek neznatno ublažio ovaj debakl.

Albu su do ovog trijumfa predvodili Gifi i Lamers sa po 15 poena, u Bajernu najefikasniji Sili sa 16 poena, dok je naš Vladimir Lučić upisao četiri poena i četiri asistencije, uz jedan skok, za nepunih trinaest minuta u igri.

Na tabeli Ludvigsburg vodi sa 27 pobeda i dva poraza, Alba je druga sa 24-6, a Bajern treći sa 23-8.