ponedeljak 03.12.2018.
22:03

Konačno se lakše diše...

fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je večeras u 10. kolu Grupe L kvalifikacija za Svetsko prvenstvo selekciju Grčke rezultatom 84-61 i tako došla na prag plasmana na pomenuto takmičenje.

Pred odlično popunjenim trbinama dvorane ''Aleksandar Nikolić'', Đorđevićevi ''Orlovi'' su odlično ušli u meč, pre svih Jović i Raduljica i vrlo brzo Srbija je stekla prvu osetniju prednost - 12:3, pa 15:5, 19:9.

Svoj pečat nešto kasnije dali su i Vasa Micić, pa Stevan Jelovac i do kraja prve četvrtine prednost našeg tima je rasla do ''plus 15'' - 29:14 na kraju prvog kvartala.

U drugih 10 minuta ''Orlovi'' stižu i do 17 poena viška (40:23), ali finiš druge četvrtine protekao je u znaku gostiju koji su lagano topili prednost domaćina, a sve su začinili trojkom Bohoridisa uz zvuk sirene za 44:35 na poluvremenu, što je rezultat kojim su Grci mogli da budu prezadovoljni imajući u vidu sve što se dešavalo na terenu.

Na početku trećeg kvartala gosti prilaze i na ''minus sedam'' - 44:37, a nešto kasnije i na samo tri poena razlike - 49:46 i mirisalo je tada na nove probleme.

Ali, srećom, reprezentativci Srbije su uspeli da stabilizuju igru, napravili su seriju 8:0 kojom stižu do pristojnih 57:46 i posle toga Grcima više nije bilo povratka.

Do kraja, naš tim je rutinski odradio posao, u par navrata je stizao i od 19 poena razlike, a trojkom Jelovca smo u poslednjem minutu prebacili i 20 poena prednosti.

Ovo je prvi poraz Grčke u kvalifikacijama, a Srbija je upisala šestu pobedu, na dva kola pre kraja. Teoretski, još nismo obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo, ali bi očekivana pobeda nad poslednjeplasiranom Estonijom u sledećem kolu mogla da reši sve dileme.

Stefan Jović je sa 22 poena bio najefikasniji u reprezentaciji Srbije, Raduljica je upisao 13, uz pet skokova, 6 asistencija, a na 13 se zaustavio i Micić.

Kod Grka Salustros i Bohoridis najefikasniji sa po 12 poena.