Bez golova na "Krejven Kotidžu", Mitrović odigrao petnaestak minuta.

EPA-EFE/Clive Brunskill

"Redsi" pokazali šampionski gen, kakva pobeda nad odličnim "pevcima".

Liverpul - Totenhem 2:1

"Redsi" su prvi krenuli sa napadima, Loris je bio na mukama. Prvo se oprobao Firmino pa onda i Salah, ali francuski golman odlično reaguje. Odbrana "pevaca" ipak kapitulira u 26. minutu, šut Salaha završava iza Lorisa - lopta je na putu pogodila Alderveirelda što je i vara Lorisa. Liverpul vodi 1:0!

Imao je i Džons dobru šansu da poveća razliku, šut mladog igrača Liverpula ide u ruke Lorisa. A onda neverovatan pas Lo Selsa, Argentinac pronalazi Son koji ne promašuje ovakve prilike - 1:1 u 33. minutu.

Gol je čekao na VAR potvrdu, Tejlor je ekspresno nastavio sa igrom. Liverpul je mogao sa minimalnom prednošću na odmor, šut Firmina brani odlični Loris.

U nastavku par odličnih prilika Murinjovih izabranika, Kejn je imao odličnu šansu, ali Alison odlično reaguje. Fenomenalnu šansu je imao Bergvajn na isteku 63. minutu, šut krilnog napadača završava na samoj stativi. Ubrzo je i Kejn sa samo četiri metara posle prekida šutirao pravo u Alisona.

Salah je pokušavao na drugoj strani da dođe do gola, Mane je imao ipak najbolju šansu - prava bomba Senegalca ipak završava na prečki. Imao je Kejn fenomenalan pokušaj, ali lopta završava tik pored stative.

Kada se činilo da će doći do podele bodova na scenu stupa Roberto Firmino. Brazilac maltene mesec dana bez postignutog gola, sada pogađa u najbitnijoj utakmici za pobedu u nadoknadi vremena!

Vest Hem - Kristal Palas 1:1

Palas je imao odlične prilike tokom prvog dela igre, Zaha i Benteke su pokušali u prvih 15-tak minuta. Ipak Belgijanac uspeva da stigne do pogotka, napadač glavom dovodi goste u vođstvo - igrao se 34. minut.

U drugom poluvremenu bolja igra "čekićara". Vest Hem dolazi do izjednačenja preko Alera, bivši napadač Menhengladbaha makazicama postiže prelep gol. 1:1, igrao se 55. minut. Benrama je ubrzo tražio penal, Zaha takođe na suprotnoj strani, ali sudija ne dosuđuje najstrože kazne.

Palas završava meč sa igračem manjem, strelac Benteke mora ranije van terena zbog drugog žutog kartona u 71. minutu.

Fulam - Brajton 0:0

Brajton je imao više pokušaja na večerašnjem meču, ipak Fulam je zapretio preko Kavaleira u poslednjim minutima prvog dela igre, ali bez promene rezulata.

U nastavku Dank preti posle kornera, Lalana i postiže gol u 49. minutu, ali gol Engleza je poništen zbog igranja rukom. Vebster je bio blizu gola za "galebove", u 62. minutu pogađa tek prečku.

Standings provided by SofaScore LiveScore

48 Komentara

Bato C.
Thursday, 17.12.2020
11:30

Al je ovaj Aler uhvatio makazice, svaka mu čast!

Bojan Samardzic
09:51

Liverpul sampionski, ali i Totenhem me odusevio, zaista igraju dobro. Nedostajalo je malo srece, ali definitivno imaju cemu da se nadaju, ako Murinjo ne upropasti odnose u ekipi.

äxwell
11:49

Problem je sto ne mozes uvijek imati citav tim 100% sinhronizovan i zainteresovan da igra ovako pragmatican fudbal. Uvijek se nadje neki mladji fudbaler kojem se nece ovo svidjeti i koji ce poceti praviti probleme.

mrancic
09:29

Pobedio je najbolji tim u PL sa najboljim trenerom.Biće prvaci zasluženo.Moje čestitke navijačims Liverpula.

Poznavalac
08:26

Ovaj curtis me malo podseća na gerarda kada je počinjao, samo malo više samopouzdanja i kud i kamo je konkretniji od hendersona na sredini.. Dečko zna da napravi i višak i da šutne.

Mjolnir-HammerOfThor
12:18

Ne treba njemu samopouzdanja nego samo malo iskustva. Sinoć je driblao i kad treba i kad ne treba 😂 pomislio da je Ronaldinho 😂 par puta bez potrebe ali lijepo je vidjeti da zna da igra fudbal i da ima samopouzdanja da to radi
Inače ima sve da bude top fudbaler

_mladen_
13:50

Ima on samopouzdanja i previše, ali mogao bi malo šut popraviti. 😄

Truja
03:47

Nešto ne vidim da se sada pominje igranje rukom u šesnestercu Totenhema,a da je bila obrnuta situacija tražilo bi se da se Liverpul izbaci iz lige sunce ti poljubim,a ovako nikom ništa.

xman
00:53

Na sve ovo sto su napisali mladen i axwell, dodao bih i sjajnu partio Dzonsa, momak sa 19 godina igra kao da ima makar 23, ako nastavi ovako da se razvija bice pravi Stivijev naslednik

äxwell
01:34

Mali izgleda kao generacijski talenat kako to vole da zovu u zadnje vrijeme. Od fudbala momak sve posjeduje. Kontrola lopte, dribling, tehnika, brzina, snaga, sutevi, fudbalska inteligencija. Pravi naslednik Dzerarda u nekoj modernijoj verziji sa manje povreda nadam se.
Cim njemu Klop ovoliko vjeruje u najbitnijoj utakmici sezone na takticki najbitnijoj poziciji u timu, onda znas kakvo tek misljenje Jurgen ima o njemu.

xman
Saturday, 19.12.2020
12:31

i to ga drzi citavih 90 minuta, a mali odigra bez greske..od njega stvarno ocekujem mnogo. Pogotovo sto je skauzer i nece postojati klub koji moze da ga kupi

_mladen_
13:52

Dobili su odličnog igrača, sviđa mi se što je lagano ušao u tim i pokazuje da može odlično igrati. Nema medijsku propraćenost kao Foden npr, što je super. Čak i Vilijams može poslužiti, tj mlad je ali ima sve da postane dobar štoper.

mrancic
13:20

Klop ih stvara i razvija njihov talenat.U Junajtedu treneri posle Fergija uglavnom ih bacaju u zasenak ili ih prodaju ,(Dalo,Džejms,
Gomeš).Sve je u treneru.Pre tri godine sam u komentaru napisao da nema jake PL bez jakog Liverpula,Junajteda pa i Arsenala.Oni povlače druge ekipe da ojačaju i to se dešava (Lester,Vulvsi,Sautempton,Everton,....)Nažalost Junajted a naročito Arsenal nisu ni blizu oštroj konkurenciji sa Liverpulom .Slabi treneri i loša politika klubova

Paklena pomorandza
00:53

Koga briga bre za Milojevic i sta je on,ekipa?...Aman vise sa tom balkanstinom i primitovnog nacionalizma,dosadili ste i bogu i narodu.Srbin ovo srbin ono,doneo bod uzeo bod,.I da,Klop je majstor svog zanata i od kada je u Liverpulu ekipa igra strasan fudbal,toliko.

Savoa
00:51

Liverpul je ce biti kao Bulsi 90-ih.

nenadnenad1234
00:44

Kad ides na kontre i pustis protivniku posed, jednostavno moraš da iskoristiš šanse koje ti se nude (onaj Holandjanin dve, Kane jednu).

Boginja iz Bergama
00:37

8 povrijeđenih igrača
18 suteva 11 u okvir
76% posjed lopte
Igranje rukom u sesnestercu Totenhema koje je bilo ocigledo i zna se sta slijedi
(Svaki dodir rukom penal)
Cist ofsajd kod gola Totenhema
I opet Liverpul dobije na neosvojivoj tvrđavi Totenhem one Spurse sto su tukli Arsenal,Siti i Junajted.
Bravo momci zasluzili ste i vise od ovih 2-1
Bobi se vratio u stilu
Ponovo prvi i tu ostajemo do kraja al prednost ce rast iz kola u kolo.

Red to the bone
00:29

Čije ti je ovo auto ? Firmino druže 😁

Mak-Juventino
00:27

Najbolje sto EPL moze da ponudi ... Buduci ( i aktualni ) sampion i buduci vice-sampion , zivi bili pa videli ... I dva najbolja menadzera u ligi

vasilije
00:25

" nad odlicnim pevcima" pa care sta je tu odlicno, 20 % posijed lopte, mrtvi bunker, bruka da zadnji na tabeli igra tako a ne neko ko je na prvom mjestu.

Kolos
10:08

Komentar na mestu, ižeš mi konkurenta ko želi titulu osvojiti bunkerom. I to debelim bunkerom.

Normal one
00:18

Da je Liverpul dao gol ko sto je Son, izvlacila bi se linija da dira Sonu nokte na nogama a, ovako je samo sa 30 m iz pticije perspektive pretpostavljeno da nije ofsajd... Pravda je zadovoljena. Murinjo igro ko Murinjo, u ovakvoj PL dobro to pali ali ni Liverpul nije Arsenal ili Siti.

Lav
01:30

Ne mogu da vjerujem. Sjetite se samo onih ponistenih golova Liverpoola. Gdje je ovdje ona druga cuvena crta koja se povlaci, prilikom provjere nedozvoljene pozicije. Kao sto sam kazao, VAR, kao legalno sredstvo za namestanje utakmica.

Komsa Manchester
00:16

Osvojice Liverpool ponovo i izjednacice se sa Unitedom po 20 titula.Nemaju konkurenciju ove sezone,jednostavno su za duzinu bolji od ostalih . .nadam se da ce Manchester iz 2006 -2009 biti ipak veci tim,da ovi ne mogu osvojiti 3 za redom!

Red Demon
00:14
äxwell
00:11

Sa ovoliko osakacenim timom, protiv VAR-a, sudija i OPET na samom vrhu tabele. Kako su samo mocni. Kakav mentalitet tima!

L F C
00:09

Idemo bre, tako je, zasluzeno smo pobedili i osvojili tri boda za prvo mesto. Od pocetka je se videlo da idemo na pobedu, i pored bunkera koji je bio ti tokon cele utakmice. Salah I bobi pooazali da su rodjeni za ovakve utakmice, posebno firmino. Pohvale I drugim igracima na odlicno odigranoj utakmicu. Sami jako, idemo dalje. Pozdrav braco moja crvena, prvi smo, na mestu smo koje nam I pripada.
💪🔴💪🔴
Y N W A

Red blood
00:08

Sprdaju se i rugaju Liverpulu za silne kikseve..kad ono..u smiraj dana,pogledas tabelu..i nista ti nije jasno.
Liverpul na prvom mestu.

Alex DeLarge
11:25

Ako Junajted dobije veceras, onda je i uz utakmicu manje na 5 bodova od prvog mesta, a sezona im je kriminalno losa... Objektivno ove sezone nijedan tim nije dominantan kao prosle Liverpul. Da se figurativno izrazim, proslogodisnji Liver bi ovom sad bezao 5-10 bodova u ovoj fazi. Jednostavno je ovo jedna od onih Lester sezona, gde svi igraju slabije, a prvak ce biti onaj ko bude manje los od ostalih... Siti nije na nivou, evidentno da Gvardiola gubi kontrolu, Celsi se nije razvio u ono sto je ocekivano, a Totenhem ipak ima mentalitetski problem. Liver u takvoj situaiciji hendira na uigranu ekipu.

00:06

I dalje mi nije jasno kako onaj gol nije bio ofsajd ali okej
U drugom je Tottenham bio dobar i mogli su do drugog gola ali onda kad je Mourinho odlučio da postavi autobus Bobi mu ga je probio. Drago mi je da mu se to obilo o glavu
Što se igre tiče pohvaliću mladog Williamsa od 19 godina koji je debitovao protiv Kejna i dobio svaki duel sa njim i Jonesa koji igra kao da ima 25, a ne 19

Bobi se napokon probudio i to ne zbog gola nego zbog svoje igre večeras 😃

äxwell
01:28

Ne, onaj gol nikada ne bi trebao biti ofsajd ali je problem sto su takve odluke nekonstantne ove sezone. Lvpulu je za istu situaciju ponisten pobjednicki gol protiv Evertona, isto u liniji bio. Al su tada gledali 3 minute i izmisljali linije u neki piksel, a veceras je to bez zumiranja odluceno u 20 sekundi. Ocigledno zele neizvjesniju sezonu.

Patrick Berger
00:06

Potpuna dominacija u prvom poluvremenu, drugo smo poceli slabije, umalo da nam se odbije o glavu! Mane se rvao da Orijeom celu utakmicu, Al Dzons izrasta u opasnog igraca! Pobeda, idemo dalje, Palas za vikend! YNWA

Kolos
00:03

Sonov gol je bio lep, ali takve golove su poništili Liverpulu više puta.

Solskjerove bebe
00:00

I dalje mislim da Celsi ima bolje igrace od Luzerpula, magovi kao Haverc, Werner i MMA borac Drinkwater pa stvarno je cudno kako Celsi nije prvi i jos kad nadodamo onog visoko inteligentnog covjeka koji trenira Celsi jos vise se covjek zamisli i pita kako nisu prvi.