utorak 22.12.2020.
22:38

Velika pobeda Fiorentine protiv najvećeg neprijatelja!

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Velika pobeda Fiorentine u sred Torina, slavili su protiv svog najvećeg neprijatelja sa ubedljivih 0:3 načinivši tako iznenađenje kola.

Ludilo od starta u režiji Dušana Vlahovića. Srpski fudbaler je dobio loptu od Riberija, igrao se 3. minut, izbio je sam ispred golmana Ščešnjeg, bocnuo loptu preko njega za prednost kluba iz Firence.

Već u 18. minutu je počelo da miriše na pobedu gostiju u sred Torina.

Kvadrado je ulazio u kazneni prostor, lopta mu je pobegla, pa je otvorenim đonom udario u nogu Kastrovilija i dobio prvo žuti, a nakon intervencije VAR-a crveni karton. Sasvim zasluženo.

Ne možemo reći da je neko bio bolji rival u nastavku meča iako je Fiorentina imala igrača više. U 27. minutu propustili su novu šansu nakon što je Bonući izgubio loptu, ponovo je Vlahović bio glavni akter, ali ovoga puta bez dobre realizacije.

Koliko je ovo bilo loše veče Bonućija govori i činjenica da nije mogao apsolutno ništa dobro da uradi u prvom poluvremenu, pa je nakon još jedne njegove greške Kastrovili pucao ka golu, a Ščešnji je uspeo da odbrani.

Na drugoj strani je Milenković imao veoma loš pas nakon čega je Juve imao šansu preko Ronalda, ali je Dragovski dobro reagovao.

Na startu drugog poluvremena se praktično ništa nije dešavalo, imao je posla samo sudija i oni koji su u VAR sobi, pa je tako poništen gol Kristijana Ronalda sasvim zasluženo, pa se potom nije dosudio ni penal za Juventus.

I onda u 76. minutu novi gol u mreži Juventusa, tek što je Kuame ušao umesto Vlahovića napravio im je pometnju, potom je usledio centaršut sa leve strane Biragija, a nespretno je Aleks Sandro reagovao i smestio loptu u svoju mrežu.

Već u 81. minutu sve je bilo rešeno, Riberi ponovo u glavnoj ulozi, oduzeo je loptu, pogađate, Bonućiju, a onda je usledio sjajan pas za Biragija, ovaj je dodao Kaseresu koji nije proslavio gol iz poštovanja prema bivšem klubu.

Odmah nakon gola je i Riberi izašao, a da li preterano zvuči da bi možda dobio aplauze za utakmicu koju je večeras odigrao da je bilo navijača Juventusa? Verovatno, ali odigrao je maestralan meč.

Uglavnom, jako loše izdanje Juventusa, Fiorentina je prekinula niz loših rezultata slavivši na "Alijancu", dovoljno da se spasi možda i sezona, sve im je oprošteno do kraja.