Sevilja nastavila da ''prosipa'' bodove, novi poraz! Ni Sosijedad ne blista

21:00

Samo dva boda imaju Andalužani posle četiri odigrana kola.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Neobičan je pogled na dno tabele španske La Lige, gde se posle četiri kola nalaze dva velika imena tamošnjeg fudbala, Valensija i Sevilja.

Večeras je Sevilja pretrpela i drugi poraz u novoj sezoni, pa i dalje stoji na svega dva osvojena boda.

Bolja od Sevilje ovoga puta je bila ekipa Đirone, koja je slavila sa 2:0, što joj je drugi trijumf u ova četiri odigrana kola.

Trijumf gostiju najavio je Martin u 41. minutu, a Sevilja je mogla do izjednačenja samo dva minuta kasnije, kada je Eđuke pogodio mrežu, ali gol posle VAR intervencije nije bio priznat.

Rezultatska neizvesnost je potrajala do 73. minuta, kada je Abel Ruiz realizovao jedanaesterac i postavio konačnih 2:0.

Za to vreme, Sosijedad je kao gost remizirao bez golova, 0:0, sa ekipom Hetafea, kojoj je to treći remi iz ito toliko odigranih utakmica u novoj sezoni La Lige.

Sosijedad ima samo bod više na trinaestoj poziciji.