ABA - Igosi u seriji, 'smućkana' Cedevita!

subota 14.12.2013.
19:18

Košarkaši Igokee vezali su treći uzastopni trijumf u ABA ligi pošto su u prvom meču 12. kola regionalnog takmičenja savladali Cedevitu u Laktašima.

abaliga.com
abaliga.com

Na otvaranju 12. kola ABA lige Igokea je kao domaćin savladala Cedevitu u sjajnom susretu koji je zvanično trajao 45 minuta.

Šampion Bosne i Hercegovine slavio je rezultatom 96:89 (25:27, 18:19, 18:20, 19:14, 16:9) nad jednim od favorita za plasman na fajnal-for.

Igokea je do pobede stigla nakon produžetka a Siniša Štemberger omogućio je domaćima, trojkom u poslednjim sekundama, šansu da kroz dodatnih pet minuta stignu do pobede.

Cedevita je nakon toga bila mentalno uzdrmana, što su domaći iskoristili, pa su za pet minuta ubacili Zagrepčanima 16 poena naspram 9 primljenih.

Najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu bio je Branko Jorović sa 26 poena a pratili su ga Gipson i Vilijams sa 18, odnosni Štemberger sa 14 poena.

U ekipi Cedevite poeni su bili ravnomerno raspoređeni na šestoricu košarkaša, a najefikasniji od njih bio je Baždarić sa 16 poena. Dvocifren učinak imali su još Smit (14p), Rej (13p), Bilan (13p), Nurkić (12p) i Zubčić (10p).

Ekipi iz Laktaša ovo je bila treća uzastopna pobeda u ABA ligi usled čega se Igokea preselila na četvrtu poziciju na tabeli, sa skorom 8-4, dok je Cedevita vezala drugi uzastopni poraz i tako ostavila mogućnost Partizanu i Zvezdi da se dodatno udalje na čelu tabele.