ABA - Radnički upecao pobedu u "Pecari"!

subota 04.01.2014.
20:45

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca najavili su izlazak iz rezultatske krize drugim vezanim trijumfom u ABA ligi a prvim u 2014. godini.

kkradnicki.rs

Izabranici Miroslava Nikolića savladali su poslednjeplasiranu ekipu ABA lige i tako vezali drugu pobedu u regionalnom šampionatu a prvu u 2014. godini.

Radnički je kao gost slavio u "Pecari" nad Širokim rezultatom 81:79 (19:21, 23:23, 16:19, 23:16) i tako stigao do svoje šeste pobede u ABA ligi.

Šumadinci su do pobede stigli zahvaljujući preokretu koji su priredili u poslednjoj deonici kada je Dušan Mlađan namestio ruku i pogodio tri trojke kojima je nagovestio da će Radnički slaviti u "Pecari".

Junak meča bio je Sava Lešić koji je postigao 24 poena ali je serijom od devet vezanih promašaja sa linije penala lako mogao da ponese zvanje tragičara.

Gosti su pobedu zaradili zahvaljujući sjajnom skoku u napadu (devet više od Širokog) i šutu za tri poena. Radnički je na večerašnjem meču pogodio 14 trojki pa je na kraju slavio jako bitnu pobedu na početku Nove godine.

Bila je to 6 pobeda Radničkog iz 15 utakmica koji sada zauzima osmu poziciju na tabeli, dok Široki ostaje poslednjeplasiran sa samo četiri pobede.

Ranije danas Cibona je kao domaćin savladala Olimpiju rezultatom 83:71 (21:13, 10:33, 31:10, 21:15)u "Draženovom Domu".

U uzbudljivoj utakmici sa puno preokreta, Cibona je posle prve četvrtine vodila sa osam poena razlike (21:13). A, Olimpija je otvorila drugu deonicu serijom 17:0 i u 14. minutu stigla do devet poena prednosti.

Do kraja poluvremena gosti su povećali prednost i poveli sa 46:31.

Cibona je u trećoj četvrtini stigla do velikog preokreta i vodstva 62:56. Olimpija je ubacila samo 10 poena, a domaćini 31.

Zagrebački tim je u poslednjoj četvrtini polako povećavao prednost i u 36. minutu stigao do nedostižnoh 13 poena razlike (77:64).

Do kraja utakmice Olimpija nije uspela ozbiljnije da se približi Ciboni, koja je zasluženo slavila sa 83:71.

Najbolji u redovima domaćina bio je Džerel Blesingejm sa 26 ubačenih poena, Dario šarić je postigao 22, a Marin Rozić 21. Najefikasniji gostujući igrač bio je Nebojša Joksimović sa 16 koševa.