ABA - Vukoičićevi ''Metalci'' nemoćni u Mađarskoj

utorak 08.10.2013.
20:07

U prvoj utakmici drugog kola ABA lige, ekipa skopskog MZT-a, koju sa klupe predvodi Vlada Vukoičić, ubedljivo je poražena od domaćeg Solnoka.

kkcrvenazvezda.rs

Za razliku od prošlog vikenda, kada su na svom parketu deklasirali ljubljansku Olimpiju, košarkaši MZT-a ovog puta prosto nisu ličili na sebe.

Solnok je slavio rezultatom 81:69, a Vukoičićev tim je uspeo da parira domaćima samo tokom prve četvrtine. U drugih deset minuta, mađarski tim je stekao dvocifrenu prednost i bez većih problema je održao do kraja.

U pobedničkoj ekipi, istakao se Vili Vorner sa 17 poena, dok je Loran upisao 13. Kod gostiju najefikasniji Damjan Stojanovski sa 14 poena, dok je bivši košarkaš kragujevačkog Radničkog Stefan Sinovec postigao 12.

Tokom večeri, na programu su još dve utakmice drugog kola ABA lige. Od 20 časova, Budućnost je dočekala Zadar, a Radnički u Kragujevcu ekipu Širokog.