Bamberg ugasio snove!

Autor: Bojan Jovanovic
petak 09.11.2012.
22:39

Partizan je bio na korak da zabeleži prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Evrolige. Iako je vodio i plus devet u poslednjoj četvrtini, Partizan je posle velike drame u završnici ipak poražen od Bamberga sa 72:77 (16:16, 25:17, 21:22, 10:22).

kkpartizan.rs

Kao što su i najavljivali, crno-beli su ostavili srce na terenu kako bi zabeležili prvu, veoma važnu pobedu, u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

Ipak, crno-beli su prokockali prednost koju su imali tokom većeg dela meča pa su na kraju poraženi sa 72:77 (16:16, 25:17, 21:22, 10:22) i tako umanjili šanse u borbi za top 16.

Sve je počelo onako kako su domaći mogli samo da požele...

"Pionir" je eksplodirao na 4 i po minuta do kraja druge četvrtine. Dragan Milosavljević je promašio za dva poena ali je Gagić bio sjajan pod košem i prvi stigao do lopte. Još jednom je pogodio pod faulom pa će nakon tajm-auta koji su pozvali gosti imati šansu da donese Partizanu prednost od tri poena.

Crno-beli su u prvom poluvremenu napravili seriju (16:2) na 2:23 pre kraja druge četvrtine kada su došli do osam poena prednosti.

Završnica druge četvrtine donela je pogodak za Nemce ali je nakon tajm-auta Duška Vujoševića Vladimir Lučić postigao koš uz zvuk sirene pa nakon dvadeset minuta igre crno-beli vode sa 41:33!

U drugom poluvremenu Partizan je sigurno čuvao prednost od 6 do 8 poena.

Ipak u samoj završnici Gavel je sa šest vezanih poena slomio Partizan. Gosti su stigli do 70:70 na minut pre kraja, a potom i stižu do ključne prednosti.

Na kraju su gosti slavili sa 77:72, iako je Partizan delovao sigurno tokom većeg dela meča.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Lučić sa 17 poena i 7 skokova. Gagić je takođe postigao 17 poena a imao je i 7 uhvaćenih lopti.

Kod gostiju je najefikasniji bio Bostjan Nahbar sa 19 postignutih poena i 6 skokova.