petak 23.03.2012.
22:55

Toskanci nekako savladali Olimpijakos sa 81:80 i u Atinu nose 1:1.

menssanabasket.it

Sijena je dominirala tokom tri četvrtine, imala dvocifrenu prednost, ali je u poslednjoj četvrtini Olimpijakos uhvatio priključak pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Prednost italijanskog šampiona se topila iz minuta u minut.

U samom finišu, par puta su se Pirejci približavali na -1, u poslednjim sekundama Rakočević je promašio oba bacanja ali je Bo Mekejleb ukrao loptu, sprečio poslednji šut Grka, ostalo je 81:80.

Mekejleb je ubacio 21 poen, Rakočević 13, Lavrinovič je uz 18 poena uhvatio 6 lopti.

Kod gostiju najefikasniji Printezis sa 15 poena, Ejsi Lou je dodao 11 poena i 5 asistencija, Kešelj dobar 9 poena za 19 minuta, imao je i tri uhvaćene lopte.

Ranije danas CSKA je poveo sa 2:0 protiv Bilbaoa, juče je Barsa protiv Uniksa takođe dobila i drugu utakmicu, dok je Makabi uzvratio Panatinaikosu pa je rezultat izjednačen na 1:1.