Bogota - Jankovićeva bez trofeja!

nedelja 13.04.2014.
19:48

Jelena Janković ostala je bez prvog trofeja u tekućoj sezoni nakon što je u finalu turnira u Bogoti prepustila pobedu 74. teniserki sveta, Francuskinji Karolin Grasiji.

Beta/AP Photo/Mic Smith

Najbolja srpska teniserka poražena je u finalu WTA turnira u Bogoti od strane 74. teniserke sveta čime je propustila priliku da osvoji prvi trofej u tekućoj sezoni.

Jelenu Janković savladala je Karolin Garsija rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u finalu koje je trajalo manje od sat i po vremena a koje je obeležila loša igra srpske teniserke.

Deveta teniserka sveta gubila je svoj servis po dva puta u oba seta a poslednju priliku da se vrati u meč propustila je pri rezultatu 3:3 u drugom setu, kada je Francuskinji dozvolila osam brejk lopti i na kraju ponovo izgubila svoj servis.

Tako je Jankovićeva prvi put u trećem međusobnom okršaju sa Garsijom doživela prvi poraz, ali nema sumnje da je Francuskinji današnji trijumf znatno važniji od prethodna dva poraza koja nisu odlučivala o trofeju.