Bojić + Borisov = 66 poena

subota 07.12.2013.
13:13

Košarkaši OKK Beograda savladali su u 11. kolu KLS lige Vojvodinu sa 94:90 posle produžetka pošto je u regularnom toku bilo 80:80 a meč su obeležili učinci Andrije Bojića i Miloša Borisova.

kkradnicki.rs

Ovu utakmicu obeležilo je neverovatno košarkaško nadmudrivanje Andrije Bojića i Miloša Borisova koji su duel završili sa NBA indeksima.

Košarkaš OKK Beograda je postigao 34 poena i imao ukupan indeks korisnosti 50, dok je Borisov ostvario čvrst dabl-dabl sa 32 poena (4/4 za jedan, 5/12 za dva i 6/9 za tri) uz 13 skokova i dve asistencije.

Čitava utakmica protekla je u neizvesnoj borbi, pa je pitanje pobednika rešeno tek posle odigranih dodatnih pet minuta. OKK Beograd je prvo poluvreme dobio sa 37:34, da bi se Vojvodina u nastavku vratila, pre svega zahvaljujući Borisovu i izborila produžetak.

Vojvodini je ovo bio sedmi poraz koji ih znatno udaljava od osnovnog cilja, a to je plasman u Superligu. OKK Beograd je na drugoj strani ostvario sedmu pobedu.

Vojvodina u narednom, 12. kolu 11. decembra dočekuje FMP, dok OKK Beograd gostuje u Čačku ekipi Borca.