Bugarska - Pantić i dalje blista!

nedelja 28.04.2013.
20:40

Košarkaši Levskog poveli su sa 1-0 u četvrtfinalnoj seriji bugarskog šampionata, pošto su u prvom meču slavili protiv Beroee sa 89:69, uz još jednu odličnu partiju Mladena Pantića.

levskibasket.com

Tim iz Sofije iskoristio je prednost domaćeg terena i ima priliku da završi seriju već u sredu, kada gostuje u mestu Stara Zagora, pošto se serija igra na dve pobede.

Pantić i njegovi saigrači su meč rešili u trećoj četvrtini, posle neizvesnog prvog poluvremena. Posle prvih 20 minuta, Levski je imao plus tri, da bi potom samo povećavao prednost i rešio utakmicu, pošto je treći period dobio sa deset razlike. Uprkos tome, sofijski tim nije stao, što je rezultiralo veoma ubedljivom pobedom.

Pantić je predvodio Levski sa 20 poena, pet skokova, po dve asistencije i blokade, kao i jednom ukradenom loptom i to za samo 16 minuta. Pavel Ivanov dodao je 14 poenda, dok je drugi srpski košarkaš u redovima Levskog Nemanja Protić upisao šest poena, jedan skok i dve asistencije.

U redovima poražene ekipe, najbolji je bio Milen Dimitrov, koji je meč završio sa 17 poena.

Četvrtfinalna serija nastavlja se u sredu, a ukoliko bude potrebno majstorica će biti na programu u petak, u Sofiji.