Čelsi noći na prvom mestu

Autor: Boban Filipović
subota 05.04.2014.
20:19

'Plavci' rutisnki slavili nad Stoukom na 'Stamford Bridžu' sa 3:0 i sada imaju bod više od Liverpula, koji sutra gostuje Vest Hemu...

Beta/AP Photo/Sang Tan

Četa Žozea Murinja prenoćiće na liderskoj poziciji na tabeli jer je bez mnogo problema izašla na kraj sa Stoukom, koji je ispraćen iz zapadnog Londona sa tri gola u mreži.

Prvu šansu na meču propustio je Fernando Tores u 25. minutu meča, ali domaćin dolazi u vođstvo sedam minuta kasnije.

Strelac je bio Mohamed Salah na asistenciju Nemanje Matića s levog krila, Begović je uhvaćen na 'krivoj nozi'.

Do poluvremena se ništa značajnije nije dogodilo, te Čelsi odlazi na odmor s minimalnom prednošću.

Nakon 15-ak minuta igre u nastavku, penal za 'Plavce'. Udarac Franka Lamparda sa 'kreča' uspeva da ukrosti Asmir Begović, ali iskusni vezista dobija šansu za popravni posle odbitka i uspeva da duplira vođstvo svog tima.

Teško je igrati protiv ekipa koje vodi Murinjo kada imaju dva gola prednosti, posebno ako su one defanzivno orjentisane kao Stouk.

Čelsi je umrtvio igru, a iz tog 'mrtvila' uspeo da postigne još jedan gol za konačnih 3:0 u 72. minutu.

Mohamed Salah je ovog puta bio u ulozi asistenta, a mrežu Begovića zatresao Brazilac Vilijan majstorskim udarcem sa ivice šesnaesteca.

Golove i najzanimljivije detalje sa 'Stamford Bridža' pogledajte OVDE.

Oba srpska reprezentativca, Branislav Ivanović i Nemanja Matić, provela su svih 90 minuta na terenu.

Veoma važan trijumf za londonske 'Plavce' pred revanš 1/4 finala Lige šampiona sa PSŽ-om, koji je na 'Parku Prinčeva' slavio sa 3:1.