Derbi "Đavolima"

petak 18.10.2013.
19:29

Prvi meč nove sezone u Prvoj A vaterpolo ligi Srbije odigran je u Kragujevcu gde je domaći Radnički savladao ekipu Partizana, u derbiju prvog kola.

vkradnicki.com

U Kragujevcu je večeras počela nova sezona u vaterpolo šampionatu Srbije a prvi meč bio je i derbi prvog kola.

Domaći Radnički savladao je Partizan rezultatom 11:8 (1:1, 3:2, 4:1, 3:4), što je bilo i očekivano, imajući u vidu kvalitet i iskustvo koje je bilo na strani Kragujevčana.

Sedmostruki šampion Evrope uspevao je da se održi u meču sve do treće deonice, kada su "Đavoli" dodali gas i rešili derbi prvog kola u svoju korist iako su u poslednjoj četvrtini dozvolili protivniku seriju od 3:0 kojom je Partizan došao do gola zaostatka.

Imali su crno-beli dva minuta pre kraja šut za izjednačenje ali se Radnički odbranio, a potom preko Burića rešio pitanje pobednika.