21:34

Vaterpolisti Radničkog deklasirali su ekipu Vojvodine u okviru 10. kola vaterpolo šampionata Srbije i napravili lepu uvertiru za predstojeći meč u Evropi.

vkradnicki.com

Izabranici trenera Udovičića prema očekivanju su slavili pobedu.

U derbiju 10. kola Prve A lige Radnički je deklasirao ekipu Vojvodine u Kragujevcu rezultatom 14:5 (4:0, 4:1, 3:3, 3:1).

Posle prve deonice Radnički je imao veliku prednost, pa je pitanje pobednika praktično rešeno do kraja poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su pokušavali da ublaže poraz ali im to nije polazilo za rukom.

Najefikasniji u Radničkom bio je Gak sa 3 postignuta gola. Po dva su postigli Filipović i Udovičić. Kod Novosađana Ubović je postigao 2.

Ova utakmica bila je dobra provera za predstojeci duel na međunarodnoj sceni. Radnički će već naredne srede, takođe u Kragujevcu,  odigrati polufinalni meč Kupa Evrope sa mađarskim Debrecinom.

Naredni duel u Prvoj ligi, kragujevački tim će odigrati 26. januara sa Singidunumom.