"Đavoli" na korak od novog trofeja

petak 20.09.2013.
22:09
Izvor: Sportske.net, kkradnicki.rs

Košarkaški klub Radnički iz Kragujevca izborio se za šansu da u pripremnom periodu osvoji drugi trofej na prijateljskim turnirima pobedom u polufinalu "Ohrid trofeja 2013" nad šampionom Bugarske, ekipom Lukoila.

kkradnicki.rs

Četa Miroslava Nikolića nastavlja da pruža sjajne partije u pripremnom periodu, pošto je na devetom kontrolnom meču upisala osmi trijumf.

Večeras je u polufinalu "Ohrid trofeja 2013" savladan šampion Bugarske, ekipa Lukoila, rezultatom 77:75 (21:20, 20:19, 22:19, 14:17) pa će u nedelju Kragujevčani imati prilike da se bore za drugi trofej tokom pripremnog perioda.

Najbolju partiju u redovima pobedničkog tima upisao je Afrikanac Jaru sa 18 poena, osam skokova i tri asistencije. Stasiti centar proveo je na parketu 34 minuta i dokazao da će biti pojačanje za "Đavole" u predstojećoj sezoni.

Dvocifren učinak imali su Sava Lešić (17 poena), Marinović (11 poena), ali i Sili i Mlađan sa po 10 postignutih poena.

Utakmicu je obeležila ujednačena igra, poen za poen, a Kragujevčani su presudili Lukoilu serijom 8:0 tri minuta pre kraja meča.

RADNIČKI: Sili 10, Marinović 11, Lešić 17, Stevanović, Jović 2, Jevtović 2, Janković, Mlađan 10, Dimić 4, Jaru 18, Balmazović 3

Finalni meč na programu je u nedelju od 20 časova i 30 minuta a protivnik Radničkom biće ekipa MZT-a iz Skoplja.