Đurđić i Mudrinski još bliži Bundesligi!

četvrtak 15.05.2014.
22:40

U četvrtak odigrana prva utakmica baraža za popunu Bundeslige, a Grojter Firt je protiv favorizovanog Hamburga ostvario odličan rezultat pred revanš na svom terenu.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Kao što je poznato, dve utakmice baraža se igraju u borbi za poslednje preostalo mesto u Bundesligi za narednu sezonu, a domaćin prvog susreta večeras je bio Hamburg, koji je na svom terenu ugostio ekipu Grojter Firta.

Svih 90 minuta vodila se neizvesna borba, a gosti su uspeli da ostvare za njih obećavajućih 0:0, uoči revanša koji je na programu 18. maja.

Napad Grojter Firta je od prvog minuta predvodio naš reprezentativac Nikola Đurđić, nije se upisao u strelce, ali je ipak sa svojim saigračima odradio odličan posao večeras.

Zamenjen je u 72. minutu, dok Ognjena Mudrinskog ovog puta nije bilo u sastavu.

Inače, iz Bundeslige ove sezone ispali su Braunšvajg i Nirnberg, dok su iz Cvajte plasman u najjači rang izborili Keln i Paderborn.