četvrtak 08.03.2012.
22:17

Mnogo uzbuđenja doneo je večerašnji duel u Požarevcu, gde je Mladi radnik na kraju, posle pet setova, stigao do pobede protiv Partizana i vođstva u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa. Radnički i Vojvodina lako izašli na kraj sa svojim rivalima.

wienerliga.org

Večeras su odigrane prve tri utakmice četvrtfinala plej-ofa za odbojkaše. Najzanimljivije bilo je u Požarevcu, gde je Mladi radnik slavio u pet setova protiv Partizana.

Domaći su dva puta vodili u setovima, crno-beli dva puta stizali do izjednačenja, da bi u petom setu bili na pragu pobede. Vodili su crno-beli sa 12:9, a onda su posle tajm-uta Požarevljana potpuno stali i dozvolili odbojkašima Mladog radnika da naprave preokret i stignu na prag polufinala.

Za to će im biti potreban još jedan trijumf nad aktuelnim šampionom.

U preostala dva meča nije bilo neizvesnosti. Radnički je u Kragujevcu maksimalnim rezultatom savladao Spartak iz Ljiga, a Vojvodina je Ribnici prepustila jedan set.

U petak se igra još jedan meč četvrtfinala plej-ofa, a od 20:45h Crvena zvezda dočekuje Železničar.

Radnički - Spartak Ljig 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)
Mladi radnik - Partizan 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 17:25, 15:13)
Vojvodina - Ribnica 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:20)