Dva lica Zvezde za remi sa Turcima

utorak 04.09.2012.
22:24
Izvor: Sportske.net, kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Crvene zvezde večeras su u Železniku odigrali svoj četvrti kontrolni meč tokom aktuelnih priprema za novu sezonu. Rival je bila turska Karšijaka, a meč je završen ''miroljubivo'' - nerešenim rezultatom.

kkcrvenazvezda.rs

Ekipa Milivoja Lazića večeras je imala jaku proveru u hali u Železniku, protiv turskog prvoligaša Pinar Karšijake. Utakmica je završena bez pobednika, rezultatom 78:78 (12:19, 18:25, 20:18, 28:16).

Gosti su bili znatno bolji rival tokom prvog poluvremena, stekli su dvocifrenu prednost posle prve dve četvrtine (30:44), a crveno-beli su se probudili tek u poslednjoj deonici kada su pružili najbolju igru, posebno u odbrani, ali ipak nisu uspeli da potpuno preokrenu rezultat.

Na kraju, konačnih 78:78, pa obzirom da se radilo o prijateljskoj utakmici, produžeci se nisu igrali. najefikasniji u redovima Zvezde bio je Igor Rakočević sa 20 poena, pratili su ga Čović sa 12 i Katić sa 11.