EL: Barsa našla recept za Makabi

četvrtak 26.01.2012.
22:49

Košarkaši Barselone večeras kao gosti ubedljivo savladali ekipu Makabija i izbili na čelo Grupe D Top 16 faze Evrolige.

euroleague.net

Do druge pobede u Top 16 fazi Evrolige košarkaši Barselone došli su na ''vrućem'' gostovanju u Tel Avivu. Barsa je trijumfovala rezultatom 71:57 i sa maksimalnim učinkom posle dva kola izdvojila se na čelu Grupe D.

Makabi je znatno bolje ušao u utakmicu, prvu četvrtinu dobio sa 19:12, ali je Barselona kako je vreme odmicalo, sve više preuzimala konce igre u svoje ruke.

Već do poluvremena prednost domaćih je anulirana, da bi u trećoj, a posebno u četvrtoj četvrtini Barsa stigla do prednosti, koja je na kraju iznosila prilično ubedljivih 14 poena razlike.

Erazem Lorbek je predvodio goste sa 18 poena, Vaskez je upisao 14, a Kosta Perović je za 18 minuta u igri postigao 4 poena, uz 4 skoka. Na drugoj strani, Lengford je zabeležio 17 poena.

Posle drugog kola Barselona ima 4 boda, Kantu i Makabi po 3, a Žalgiris na četvrtom mestu ima dva boda.