EL - I Barsa na korak od F4!

četvrtak 17.04.2014.
22:58

Posle Reala, i Barselona je upisala drugi trijumf u četvrtfinalnoj seriji Evrolige i još joj samo jedan trijumf nedostaje do plasmana na završni turnir.

euroleague.net

Košarkaši Barselone i večeras su pred svojim navijačima savladali ekipu turskog Galatasaraja. Ovog puta, rezultat je bio 84-63 za Katalonce, koji su veliki deo posla uradili već u prvoj četvrtini.

Barsa je odlično ušla u večerašnju utakmicu, od početka nametnula svoj ritam, pa su gosti iz Istanbula u napadu bili potpuno nemoćni tokom prve četvrtine, koju je Barsa dobila sa 21-8.

Već tada se nazirao dalji razvoj događaja, barseloni je preostalo da do kraja umešto sačuva stečenu prednost, ne dozvoli rivalu da joj se približi, u čemu je i uspela, a takođe i pobedu učinila prilično ubedljivom na kraju.

Bred Oleson sa 14, Abrines sa 13 i Marselinjo sa 12 poen predvodili su Barselonu, dok su kod gostiju jedini ''dvocifreni'' bili Domerkant sa 11 i Arslan sa deset. Zoran Erceg je meč završio sa devet poena, a Milan Mačvan sa sedam.

U sledećem, trećem meču četvrtfinalne serije, domaćin će biti Galatasaraj.