EL - Makabi "pregazio" Armani i overio F4!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 23.04.2014.
21:41

Makabi je drugi tim koji se plasirao na F4 Evrolige! Oni su ukupnim rezultatom 3:1 u seriji izbacili Milano, koji tako nije uspeo da se plasira na završni turnir, koji se igra upravo u Milanu. U četvrtoj utakmici Makabi je slavio sa ubedljivih 86:66.

Beta/AP Photo/Ariel Schalit

Utakmica je bila mnogo uzbudljivija nego što to krajnji rezultat pokazuje, pogotovo u prvih 30 minuta.

Armani je čak vodio na poluvremenu, a na tačno 9 minuta do kraja gosti su poslednji put poveli, košem Lavala, rezultatom 56:58. Šta se onda tačno desilo sa gostima, zaista je pitanje za dublju analizu.

Makabi je zatim predvođen Rajsom i na ovom meču fantastičnim Tajusom napravio veliku seriju 9:0, a zatim 11:3, i tako je u poslednja 3 minuta ušao sa dvocifrenom prednošću.

Sve je bilo gotovo, opustila se i ruka Hikmanu i Bluu, i domaći su nastavili da pune koš gostiju do kraja meča.

Najefikasniji kod domaćih bili su Tajus i Hikman sa po 16 poena, dok je Milano nosio bivši igrač Makabija, Kit Lengford, koji je postigao čak 28 poena, ali je igrao stvarno sam protiv svih.

Sledeći najbolji strelac u Milanu bio je Haket sa 10 poena i jasno je da sa samo jednim raspoloženim igračem ne može da se dobije ovakva utakmica.