Autor: Beta Beta
nedelja 23.06.2013.
22:11
Izvor: Beta

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživela ubedljiv poraz od Nemačke u Subotici u drugoj utakmici trećeg kola Evropske lige.

fivb.org
fivb.org

Odbojkašice Nemačke savladale su večeras reprezentaciju Srbije u Subotici sa 3:0 u setovima (21:7, 21:16 i 21:9) u drugoj utakmici 3. kola Evropske lige.

Vicesampionke Evrope savladale su Srbiju za samo 55 minuta igre. Nemice su bile motivisane i agresivne od prvog do poslednjeg poena i zasluženo slavile.

Nemačka je silovito krenula u prvom setu i povela sa 8:1. Uspela je Srbija da se vrati u igru i smanji na 8:6, ali od tog trenutka Nemice su napravile seriju od čak 10:0 i povele sa 18:6. Bilo je i 18:7, a na kraju 21:7 za Nemačku, za vodstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, posle izjednačene igre na početku, Nemačka je povela sa 8:5, a Srbija uspela da smanji na 8:7. Ipak, Nemice su povećale razliku prvo na 10:7, pa 12:8, koliko je bilo na tehničkom tajm-autu. Do kraja tog seta Nemačka je lako zadržala prednost.

Isti scenario ponovio se i u trećem setu. Nemačka je povela odmah na početku seta, i do kraja tog dela igre samo povećavala prednost.