EL: Novi poraz Makabija, Barsa i Sijena ne posustaju...

četvrtak 02.02.2012.
23:20

Kompletirano je treće kolo Top 16 faze Evrolige. U tri poslednje utakmice Makabi poražen od Kantua, Sijena kao gost deklasirala Unikahu, a Barselona na svom parketu lako izašla na kraj sa Žalgirisom.

euroleague.net

Košarkaši Sijene zabeležili su i treću pobedu u Grupi F Top 16 faze Evrolige. Oni su večeras ubedljivo savladali domaću Unikahu rezultatom 91:68 (27:19, 23:21, 21:17, 20:11) i učvrstili se na prvom mestu u ovoj grupi.

Igor Rakočević je u pobedničkoj ekipoi postigao osam poena za 18 minuta na parketu.

U Grupi H, Kantu je na svom parketu savladao Makabi sa 82:74 (23:20, 26:24, 17:16, 16:14). Odličan je bio Vladimir Micov, koji je sa 17 poena, 9 asistencija i 2 skoka bio najzaslužniji za pobedu italijanske ekipe.

Konačno, Trifunovićev Žalgiris poražen je u Barseloni rezultatom 94:80 (23:18, 19:25, 21:16, 31:21). Neizvesnost je potrajala do kraja treće deonice, ali je u poslednjih deset minuta domaći tim otklonio sve dileme.

Kosta Perović je u ekipi Barselone upisao samo 1 poen za 13 minuta, uz tri skoka, dok je Milovan Raković sa 12 poena i dva skoka ostavio solidan utisak kod gostiju.

Tabela Grupe F: Montepaski 3-0, Real 2-1, Bilbao 1-2, Unikaha 0-3
Tabela Grupe H: Barselona 3-0, Kantu 2-1, Makabi 1-2, Žalgiris 0-3