EL - Olimpijakos ubedljiv, preokret Efesa

petak 16.11.2012.
22:40

Odigrane su i poslednje dve utakmice šestog kola Grupe C Evrolige. Efes na svom parketu savladao milanski Armani, dok je Olimpijakos kao gost bio bolji od španske Kahe Laboral.

euroleague.net

Efes je u Istanbulu tokom prvog poluvremena imao problema sa ekipom iz Milana, ali je nastavak meča pripao domaćima koji su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i dođu do očekivane pobede.

Na kraju, 77:71 za Efes, iako je posle prvih 20 minuta igre Armani vodio sa 36:27.

Igrač utakmice je večeras sjajni Saša Vujačić, koji je meč završio sa 29 poena, dok je srpski reprezentativac Duško Savanović za 17 minuta na parketu upisao 5 poena.

U drugom večerašnjem meču, Olimpijakos je kao gost lako izašao na kraj sa Kahom Laboral i na kraju slavio sa ubedljivih 89:72.

Hajns sa 18, Spanulis sa 14 i Papanikolau sa 13 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok se kod domaćih istakao Oleson sa 13 poena.

Posle šestog kola na tabeli Grupe C vodi Žalgiris sa skorom 5-1, slede Efes i Olimpijakos 4-2, Armani i Cedevita 2-4, a poslednja je Kaha Laboral 1-5.

Ostali mečevi šestog kola Evrolige odigrani su u četvrtak.