EL - Porazi Bamberga, Makabija, Olimpijakosa

četvrtak 27.12.2012.
22:58

Posle dve premijerne utakmice i pobeda Reala i Himkija, u četvrtak su odigrana još tri meča prvog kola Top 16 faze Evrolige. Sve tri pobede ostvarile domaće ekipe.

euroleague.net

Ukupno pet utakmica odigrano je u četvrtak u okviru prvog kola Top 16 faze Evrolige. Posle dva uvodna meča u kojima su uspešniji bili gosti, preostale tri utakmice dobile su domaće ekipe.

Ekipa Bamberga, koja je na dobro poznat, dramatičan način stigla preko Partizana u Top 16 fazu takmičenja, u prvom kolu Grupe E pružila je jak otpor domaćoj Unikahi u Malagi, ali je pobedu ipak odneo španski tim, rezultatom 85:82.

Tokom tri četvrtine Bamberg je imao vođstvo, ali u poslednjih deset minuta ispustio je solidnu prednost i priliku da pobedom započne Top 16.

Najefikasniji u ekipi Unikahe bio je Markus Vilijams sa 19 poena, dok je Kosta Perović, kao po običaju, upisao dva poena. Kod gostiju se istakao Ford sa 16 poena.

Kaha Laboral se jedva domogla ove faze takmičenja, ali ju je započela pobedom nad aktuelnim evropskim prvakom Olimpijakosom. Domaći tim je slavio sa 82:74, uz 25 poena Lampea, a Nemanja Bjelica je upisao pet poena. U poraženoj ekipi Spanulis sa 18 i Pero Antić sa 13 poena bili su najzapaženiji.

U isto vreme odigran je i zanimljivi duel u Sijeni, gde je domaći Montepaski savladao ekipu Makabija sa 79:69. Res je predvodio domaće sa 18 poena, a isto toliko kod gostiju postigao je Šon Džejms.