EL - top 16: Krstić pokvario debi Ejsija Loa

23:16
Izvor: Beta, Sportske.net

''Armejci'' nastavili pobedonosni niz u Evroligi, večerašnjim trijumfom u prvom kolu Top 16 faze Evrolige protiv domaćeg Olimpijakosa. Montepaski ubedljiv protiv Baskijaca.

cskabasket.com

Posle pobede Uniksa nad Fenerbahčeom u Grupi G, večeras su odigrane još dve utakmice prvog kola Top 16 faze Evrolige.

CSKA je protiv Olimpijakosa u Pireju nastavio seriju pobeda iz prve faze takmičenja. ''Armejci'' su trijumfovali rezultatom 86:78, a u centru pažnje bio je srpski reprezentativac Nenad Krstić, koji je upisao 18 poena u pobedničkoj ekipi. Miloš Teodosić je postigao osam poena, uz tri asistencije.

Na drugoj strani, Gecevičijus najefikasniji sa 14 poena, a Ejsi Lo je na debiju u dresu Olimpijakosa postigao dva poena, za samo pet minuta na parketu.

Montepaski je na svom parketu savladao španski Bilbao, koji je bio ravnopravan u prvom poluvremenu, da bi domaći u nastavku stigli do ubedljive pobede. Mekejleb i Anderson bili su najefikasniji u ekipi Sijene sa po 18 poena, a Rakočević je upisao 16.

Rezultati večerašnjih utakmica prvog kola druge faze takmičenja košarkaške Evrolige: