EL - Uzbudljivo u Istanbulu, sigurni CSKA i Žalgiris

petak 04.01.2013.
20:54

Odigrane su tri od četiri poslednje utakmice drugog kola Top 16 faze Evrolige koje su na programu u petak. Trijumf CSKA u Berlinu, odlični Teodosić i Krstić.

euroleague.net

Žalgiris je u Grupi E, posle minimalnog poraza od Panatinaikosa u prvom kolu, stigao i do prve pobede, i to na svom parketu protiv španske Unikahe rezultatom 75:63.

Gosti su tokom prve tri četvrtine bili ravnopravan rival, ali su Litvanci, nošeni podrškom svojih navijača, u poslednjih deset minuta uspeli da stignu i do ubedljivog trijumfa.

U istoj grupi, CSKA nije dozvolio iznenađenje na gostovanju Obradovićevoj Albi u Berlinu. Moskovljani su trijumfovali bez većih problema, rezultatom 75:57, a najefikasniji su bili reprezentativci Srbije - Teodosić sa 17 i Krstić sa 15 poena.

Najviše uzbuđenja doneo je duel u Istanbulu, gde je Sijena slavila protiv domaćeg Fenerbahčea sa 98:92.

Sjajne partije prikazali su Bojan Bogdanović u Feneru sa 31 poenom, odnosno Bobi Braun kod gostiju sa čak 41 postignutim poenom i svakako mu pripada uloga igrača utakmice.

Tripković kod domaćih, odnosno Rašić kod gostiju, nisu dobili priliku da zaigraju.

U petak se igra još jedna utakmica u Grupi F, Olimpijakos je u Pireju dočekao Bešiktaš.