EP – Finale je repriza iz grupe, Srbija protiv Francuske!

Autor: Miloš Marković
ponedeljak 29.07.2013.
22:49

Protivnik selekcije Srbije u finalu Evropskog prvenstva u Litvaniji je selekcija Francuske koja je večeras savladala Španiju.

uefa.com
uefa.com

Finale Evropskog prvenstva u Litvaniji za igrače mlađe od 19 godina donosi reprizu iz grupnog dela takmičenja.

Protivnik Srbiji koja je ranije u toku dana savladala Portugal, biće selekcija Francuske.

'Galski petlovi' su večeras bili bolji od vršnjaka iz Španije koje su savladali tek nakon produžetaka rezultatom 2:1.

Utakmicu su golom otvorili Španci, koji su poveli preko Rodrigeza iz penala u 27. minutu meča.

Ipak,već u praktično u narednom napadu, Francuzi su stigli do izjednačenja preko Benzije koji je loptu smestio u mrežu u 29. minutu.

Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, ali ni u nastavku nije bilo promene rezultata, iako je viđeno po nekoliko dobrih prilika na obe strane.

Baš kao što je to bio slučaj i u prvom polufinalnom duelu, meč je otišao u produžetke.

Donekle svežiji Francuzi su izvršili pravi pritisak na Španiju, stvorili nekoliko dobrih prilika i, reklo bi se, došli do zasluženog gola u 105. minutu meča.

Strelac vodećeg, ali i pobedničkog pogotka bio je Konte, koji je na ovaj način prekinuo dvogodišnju vladavinu Španaca kao prvaka Evrope u kategoriji do 19 godina.

Ujedno, biće ovo prvo finale za Francuze još od 2010. godine.

Inače, finalni meč između Srbije i Francuske igraće se u četvrtak.