EP: Srebro i bronza za srpske atletičare!

petak 29.06.2012.
21:35

Veliki uspeh postigli su reprezentativci Srbije na EP u atletici u Helskinkiju. Bekrić drugi u trci na 400 metara, Kolašinac osvojio bronzu u bacanju kugle!

oks.org.rs
oks.org.rs

Nakon solidnog plasmana Tatjane Jelače u disciplini bacanje koplja, Srbiju su danas obradovali Emir Bekrić i Asmir Kolašinac osvojivši dve medalje u svojim disciplinama.

Najpre je Emir Bekrić na sjajan način istrčao trku na 400 metara izgubivši zlato u poslednjih pedesetak metara. Od njega je bio bolji Ris Vilijams pa je Bekiću pripala srebrna medalja.

Uspeh Emira Bekića uveličao je Asmir Kolašinac pošto je u finalu bacanja kugle bio treći najbolji atletičar.

On je bacanjima od (20.22) i (20.36) održavao treću poziciju a nakon prestupa Turčina Huseina Atićija nije morao da brine da li će se naći na pobedničkom postolju.

Sve u svemu, sjajan dan za srpsku atletiku pošto će dvojica takmičara iz Helsinkija doneti medalje.