EP - Srpkinjama drama protiv Slovačke!

četvrtak 16.08.2012.
21:34

Tek što je počelo Evropsko prvenstvo u Mađarskoj za igračice do 20 godina, naše reprezenttivke bile su akteri veoma uzbudljive utakmice, u svom prvom nastupu na ovom takmičenju.

kss.rs
kss.rs

Rivalke su im bile vršnjakinje iz Slovačke, ali je naša mlada reprezentacija posle velike borbe i produžetka slavila na kraju rezultatom 68:67 (13:14, 18:11, 11:11, 14:20, 12:11).

Junakinja pobede bila je Nataša Kovačević, koja je uz zvuk sirene postigla odlučujuću trojku za pobedu, a možda i ključnu za plasman u drugi krug takmičenja.

U veoma neizvesnom meču, naša reprezentacija je u prvom poluvremenu uspela da stekne prednost koju je održavala do finiša meča, kada Slovakinje ulaze u seriju i uspevaju da izbore produžetak.

Prava uzbuđenja su usledila u dodatnih pet minuta. Na minut i sekundi pre kraja produžetka, Slovačka je došla do 64:61. Jovana Jakšić je odgovorila trojkom i u poslednji minut ušlo se sa nerešenim rezultatom – 64:64.

Novu prednost Slovačkoj donela je Barbara Balintova, a Nataša Kovačević je uspela samo da je prepolovi, pošto je bila polovična sa linije penala (65:66).

Istom merom je uzvratila i Barbara Balintova (65:67), a Nataša Kovačević je na kraju iskoristila priliku da postane heroj utakmice.

U drugom kolu Grupe A reprezentacija Srbije u petak od 18:15 časova u Debrecinu igra protiv selekcije Velike Britanije.

Srbija: Čolić 3 (5 sk), Dijan 10 (3 as), J. Stanković, Jakšić 5 (5 sk, 3 as), K. Stanković 6, Kovačević 20 (7 sk), Stanačev 7, Tošković, Đorđević, Rajić, Vida 3, Brajković 14 (5 sk).