Fantastičan preokret Čilea protiv Egipta

Autor: Boban Filipović
subota 31.05.2014.
17:22

'Faraoni' su jutros brzo stekli dva gola prednosti na prijateljskom meču u Santjagu, ali do kraja nisu uspeli ni da ostanu neporaženi.

Beta/AP Photo/Luis Hidalgo

Egipćani su u prestonici "najtanje države na svetu" poveli u 12. minutu golom Mohameda Salaha, momka koji je zimus iz Bazela stigao na 'Stamford Bridž', a samo četiri minuta kasnije predsnost ove severnoafričke zemlje je duplirana pošto je Haled Kamar primorao Klaudija Brava da po drugi put izvadi loptu iz mreže.

Do poluvremena Marselo Dijaz, donedavni klupski saigrač Salahov, uspeva da smanji rezultat, onda je u drugom delu igre na scenu stupio Eduardo Vargas.

Napadač Valensije, koji je u minuloj sezoni dobijao šansu na kašičicu, postigao je dva gola u intervalu od 60. do 78. minuta, napraivio veliki rezultatski preokret i doneo trijumf Čileu - 3:2.

Čileanci će se u Brazilu takmičiti u veoma teškoj grupi sa aktuelnim svetskim šampionom Španijom, vicešampionom Holandijom i Australijom.