Autor: Beta Beta
subota 04.05.2013.
21:48
Izvor: Beta

Vaterpolisti Radničkog izjednačili su na 1:1 u finalu plej-ofa Super lige Srbije, pošto su večeras u Kragujevcu pobedili Crvenu zvezdu sa 9:8.

vkradnicki.com

"Crveno-beli" su pre nedelju dana na "Tašmajdanu" slavili sa 11:10 i tako poveli u seriji.

Radničkom je ovo bila prva pobeda u medjusobnim duelima sa Zvezdom u tekućoj sezoni.

U ekipi Zvezde istakao se Strahinja Rašović sa četiri gola, dok je Boris Vapenski postigao dva, dok je u ekipi Radničkog najefikasniji bio Boris Zloković sa tri gola.

Kragujevčani su do pobede došli u samoj završnici utakmice, kada je Slavko Gak tri sekunde pre kraja, odličnim udarcem savladao golmana Denisa Šefika.

Radnički je u ovom meču igrao oslabljen, pošto su kapiten Vanja Udovičić i Damir Burić suspendovani, kao i Marko Avramovic u redovima 'crveno-belih'.

Beograđani su u prvoj četvrtini konstantno imali prednost, ali je Radnički u drugom periodu zaigrao znatno bolje i na poluvreme otišao sa golom prednosti (6:5).

U nastavku meča igralo se čvrsto na obe strane, što je Radnički iskoristio i na kraju trijumfovao u neizvesnoj utakmici.

Treća utakmica finala plej-ofa igraće se 8. maja na "Tašmajdanu".