nedelja 12.02.2012.
20:51

Derbi košarkaškog šampionata Grčke pripao je ekipi Olimpijakosa, koja je umalo ''od gotovog napravila veresiju''.

turkey2010.fiba.com

Duda Ivković je sa svojim Olimpijakosom trijumfovao večeras protiv najvećeg rivala, Obradovićevoog Panatinaikosa rezultatom 78:77.

Sam rezultat pokazuje da je finiš bio dramatičan, ali treba istaći da je Ivkovićev tim na nešto više od šest minuta pre kraja imao čak 18 poena prednosti (65:47).

Usledila je furiozna završnica ''zelenih'', koji su čak imali i napad za izjednačenje. Batist je imao pokušaj za tri poena, pogodio, ali je ipak nagazio liniju, pa su priznata samo dva poena i meč nije otišao u produžetke.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Printezis sa 13 poena, Mancaris sa 11, a  Marko Kešelj je upisao šest poena i četiri skoka za 16 minuta na parketu.

Kod gostiju, pomenuti Batist je bio najefikasniji sa 16 poena.

Olimpijakos vodi na tabeli sa skorom 16-1, Panatinaikos je na drugom sa 14 pobeda i dva poraza.