Hanover preslišao "Švabe"

Autor: Filip Mitrović
nedelja 19.02.2012.
19:49

Fudbleri Hanovera savladali su Študgart rezultatom 4:2 u poslednjoj utakmici 22. kola nemačke Bundes lige.

bigsoccer.com

Na AWD-Areni, 38 hiljada gladalaca imalo je čast da uživa u sjajnom izdanju svog tima i  fudbalskoj predstavi  u kojoj je postignuto čak šest golova.

Domaći Hanover stekao je prednost u 25. minutu golom Haguija. Samo sedam minuta kasnije, Diuf je duplirao prednost - 2:0! Pander je bio asistent kod oba pogotka.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Kristijan Pander postiže treći gol za domaćine na asistenciju Štindla.

U 73. minuti bilo je 4:0 za Hanover, strelac Štindl.

Razbjene "Švabe" upristojile su poraz i izbegle katastrofu preko Harnika i Okazakija, koji su u finišu meča pogodili mrežu Ciglera za konačnih 4:2.

Obe ekipe su u "zlatnoj sredini" na tabeli Bundes lige. Hanover 96 je trenutno sedmi sa 31. bodom, dok je Študgart na poziciji devet sa osvojenih 26 bodova.