Hihon napravio korak dalje od Primere!

sreda 11.06.2014.
23:58

U sredu odigrani prvi mečevi polufinala plej-ofa za plasman u elitni rang takmičenja u Španiji.

realsporting.com

Za jedno preostalo mesto u Primeri bore se Kordoba i Mursija, odnosno Las Palmas i Sporting iz Hihona, koji predvode naši internacionalci, Stefan Šćepović i Dejan Lekić.

Važnost mečeva kao da je sputala strelce, pa smo u dva večerašnja meča videli samo jedan gol.

Naime, duel Kordobe i Mursije završen je bez golova, 0:0, dok je Las Palmas na svom terenu savladao Hihon sa 1:0, posle velike greške golmana gostiju.

Do treće pobede u isto toliko odigranih mečeva sa Hihonom, Las Palmas je došao u 22. minutu, kada je Aranda na najbolji način iskoristio loše ispucavanje golmana Kueljara. On je pogodio jednog od svojih igrača, od koga se lopta odbila do Arande, a ovaj takav poklon nije propustio.

Od prvog minuta u redovima Hihona igrali su i Šćepović i Lekić, ali nisu došli do izražaja. Lekić je bio najbliži golu posle jednog slobodnog udarca u drugom poluvremenu, kada je sa nekih 18 metara šutirao tik pored gola, dok najbolji strelac Hihona Stefan Šćepović nije bio na svom nivou.

Revanš mečevi na programu su 15. juna, kada ćemo saznati i ko će se plasirati u finale.