16:32

Fudbalska sezona u Holandiji ulazi u samu završnicu, a u pretposlednjem kolu uoči plej-ofa, golgeterskim umećem se istakla dvojica srpskih reprezentativaca.

fctwente.nl
fctwente.nl

Tvente je bio posebno ubedljiv na gostovanju NEC Nijmegenu, slavio je čak sa 5:2, a Dušan Tadić je tom trijumfu svog tima doprineo sa dva pogotka i dve asistencije!

Posle prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 1:1, gosti su u prvih 15 minuta nastavka rešili sve dileme oko pobednika ovog meča.

Dušan Tadić je, naravno, bio u glavnoj ulozi. On je prvo asistirao Bramu u 55. minutu za vođstvo Tventea od 2:1, a zatim u narednih pet minuta postigao dva gola i rešio meč!

Do kraja, Tadić je upisao i još jednu asistenciju, u 76. minutu, kada je strelac bio Korona.

U isto vreme, pobedu u gostima je ostvario i Groningen, koji je sa 2:1 savladao ekipu Rode. Domaći su rano poveli, posle samo tri minuta igre, ali su preokret gostima doneli Rišairo Živković u 54. i Filip Kostić u 60. minutu za konačnih 1:2.

Groningen je u poslednjih 20 minuta igrao sa igračem manje, ali je uspeo da sačuva stečenu prednost.

Posle današnjih pobeda, Tvente je ostao na trećem mestu sa 62 boda, a Groningen je sedmi sa 48.