Hrvati se obrukali u Alikanteu!

ponedeljak 10.09.2012.
23:12

Najteži poraz u istoriji doživela je mlada reprezentacija Hrvatske u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Španija ih je večeras ispratila sa čak šest golova u mreži.

uefa.com
uefa.com

Utakmica je odigrana u Alikanteu, u okviru kvalifikacione Grupe5, a Španija je slavila rezultatom 6:0.

Već do 40. minuta, Španci su čak pet puta zatresli mrežu gostiju, a u nastavku su to učinili još jednom za konačnih 6:0, što je, prema informacijama hrvatskih medija, najteži poraz njihove mlade reprezentacije u istoriji.

Golove za Španiju postizali su redom Sarabija (3. minut), Delofeu (10, 81), Vaskez (17), Isko (34) i Montoja (38).

Španci su ovim trijumfom samo potvrdili prvo mesto u grupi sa 22 osvojena boda, ispred Švajcarske sa 17, dok je Hrvatska završila kvalifikacije na pretposlednjem mestu sa 7 bodova, ispred Estonije sa svega jednim bodom.