I Nemci osetili snagu Radničkog

utorak 18.09.2012.
20:26
Izvor: Sportske.net, kkradnicki.rs

Košarkaši kragujevačkog Radničkog večeras su ostvarili i osmu pobedu u isto toliko mečeva u pripremnom periodu. Oni su ovog puta ubedljivo savladali ekipu nemačkog Trira, u utakmici odigranoj u novobeogradskoj hali ''Vizura''.

kkradnicki.rs

Iako im je ovaj meč došao pomalo iznenada, na inicijativu večerašnjeg rivala, kragujevačkom timu to nije smetalo da zabeleži još jedan trijumf tokom pripremnog perioda, i to veoma ubedljiv - 92:65 po četvrtinama 22:16, 23:5, 27:28, 20:16.

Radnički je večeras bio oslabljen neigranjem Borisova i Dragojlovića, ali je već prvo poluvreme potvrdilo veliku razliku u kvalitetu dva tima. Rezultatom 45:21 za Kragujevčane ušlo se u drugih 20 minuta u kojima je radnički samo potvrdio ubedljiv trijumf.

Najistaknutiji pojedinac večeras je bio Emening sa 22 poena i četiri skoka, Sinovec je upisao 17 poena, a Vortington 14.

Podsetimo, Radnički će od četvrtka učestvovati na turniru u Nišu, pored domaćeg Konstantina, Levskog iz Sofije i MZT iz Skoplja.