Igokea nije pomogla crno-belima - Cibona na korak od F4!

ponedeljak 17.03.2014.
22:30

Košarkaši zagrebačke Cibone ostvarili su još jednu, veoma značajnu pobedu za plasman na završni turnir ABA lige.

cibona.com
cibona.com

Koliko je večerašnji poraz Budućnosti od Cedevite olakšao Partizanu put do završnog turnira ABA lige, samim tim i do Evrolige, toliko je Cibonina pobeda u Laktašima nad Igokeom otežala posao crno-belima.

Naime, nadali smo se da bi Igokea mogla da pred svojim navijačima savlada Zagrepčane, ali to se ipak nije dogodilo i Cibona je na kraju slavila sa 67:55.

U meču punom oscilacija u igri i rezultatu, gosti su bolje startovali, brzo su stekli solidnu prednost, ali je Igokea u drugoj četvrtini uspela da uhvati priključak, primivši samo sedam poena u tom delu igre.

Međutim, treća četvrtina ponovo protiče u znaku Cibone, koja je, ispostavilo se, tada i prelomila meč, a do kraja je uspela da održi stečeno vođstvo i upiše 16. pobedu u 24 odigrana kola.

Blesingejm sa 17 i Planinić sa 16 poena predvodili su pobedničku ekipu, dok je kod domaćih jedini raspoložen za igru bio Branko Jorović sa 25 postignutih poena.