Kakav preokret Olimpije!

ponedeljak 10.12.2012.
22:25

Utakmicom između Širokog i Olimpije kompletirano je dvanaesto kolo ABA lige. Domaći tim bio na pragu pobede, ali je poslednja četvrtina donela veliki preokret Ljubljančana.

euroleague.net

Košarkaši ljubljanske Olimpije posle prave drame u finišu uspeli su da odnesu bodove sa gostovanja Širokom.

Domaći su posle treće četvrtine vodili sa čak 16 poena prednosti (66:50), ali im to nije bila dovoljna zaliha za poslednjih deset minuta.

Olimpija je uspela da napravi veliki preokret i na kraju trijumfuje rezultatom 83:80, što im je šesta pobeda u prvih dvanaest kola.

Ubedljivo najefikasniji u ekipi Olimpije bio je Blažič sa 31 poenom, dok su se u poraženoj ekipi izdvojili Planinić sa 20 i Šutalo sa 19 poena.

Ekipi Širokog ovo je osmi poraz, uz četiri pobede, koliko ima i pretposlednji Zadar.