Kapiten hvali ekipu: "Svi su odigrali kako treba"

Autor: Mihajlo Vidojević
utorak 05.09.2017.
18:00
Izvor: Sportske.net

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Milan Mačvan rekao je posle trijumfa nad Velikom Britanijom da ima još dosta prostora da ekipa napreduje.

fiba.basketball
fiba.basketball

Povezane vesti

"Orlovi" su u okviru četvrtog kola Grupe D savladali selekciju Velike Britanije rezultatom 82:68 i tako stigli do trećeg trijumfa na EuroBasketu.

"Shvatili smo Britance ozbiljno. Kao što sam juče rekao, oni igraju jako dobru timsku košarku. Pokazali su to na svim utakmicama, verovatno da bi imali i neku pobedu da su u lakšoj grupi. Poučeni iskustvom sa jučerašnje utakmice u kojoj je Letonija vodila 30 razlike pa završila sa 5 igrali smo maksimalno koliko smo mogli i mislim zasluženo slavili", kazao je Milan Mačvan.

Upitan da li ima prostora da Srbija zaigra još bolje u nastavku turnira kapiten je odgovorio potvrdno i istakao da je to i bio plan.

"Ima sigurno, kako turnir bude odmicao. Pravimo neke greške... Zato sam posle Letonije i Rusije govorio da je početak turnira i da planiramo da igramo dugo ovaj turnir. Planiramo da ispravimo te greške ako hoćemo da se borimo za najviši plasman", dodao je Mačvan.

Selektor Đorđević je iskoristio današnju utakmicu da podeli minutažu što su igrači iskoristili na najbolji mogući način a kapiten je sve vreme davao podršku.

"Nama je svaki igrač bitan. Uvek smo bili primer kako jedna ekipa treba da igra. Takva nam je hemija, stalo mi je da to funkcioniše kako treba. Videli ste da svi imaju svoje uloge, Gudurić je ušao u ritam, Lazić sa odbranom kada treba, Štimac takođe. Svi igrači su odigrali kako treba i to je ono što je krasilo uvek Srbiju", zaključio je Mačvan.

Narednu utakmicu na Evropskom prvenstvu reprezentacija Srbije igra u četvrtak od 16 časova i 15 minuta po srednjeevropskom vremenu a protivnik će joj biti selekcija Belgije.

Ne propustite