Katanija preslišala Lacio!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 16.02.2014.
14:27

Rimljanima preseo matine na Siciliji, "Slonovi" savladali Lacio sa 3:1 i iskoračili, makar na par sati iz zone ispadanja.

Beta/AP Photo/Dolores Ochoa

Košmaran start za goste, već u prvom minutu su Sicilijanci poveli. Akcija koju je započeo Peruci, nastavio Kastro, a a završio Isko.

To je šokiralo Lacio, Barijentos je mogao da dotuče goste, ali je Beriša intervenisao. U samom finišu prvog poluvremena, greška odbrane Katanije, Mauri je koristi, 1:1.

Ipak, u nastavku je domaćin zaigrao još bolje, povratnik iz Đenove Lodi je izveo prekid, Spolji dobio duel sa Dijasom i ponovo doveo Kataniju do prednosti. Igrao se 48. minut, bio je to početak kraja za Lacio.

Tačku je posle sat vremena stavio odlični Peruci, odigrao je dupli pas sa Kekom i matirao Berišu. Do kraja je Klose mogao da vrati rezultatsku neizvesnost, ali je ostalo 3:1. Katanija je pobedom preskočila Kjevo na 18. mestu, imaju 19 bodova, videćemo hoće li tu ostati i posle popodnevnih mečeva.