Klose povređen, SP i rekord pod znakom pitanja!?

Autor: Aleksandar Obrenović
utorak 08.04.2014.
18:44
Izvor: Sportske.net

Nakon povrede mišića, Miroslav Klose će odsustvovati sa terena najmanje mesec dana, a ova povreda može upropastiti njegovo učešće na SP u Brazilu.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca
Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Povezane vesti

Na tri Svetska prvenstva je učestvovao Miroslav Klose, ima 35 godina i očekuje da mu ovo naredno u Brazilu bude poslednje u karijeri.

Njemu je potreban samo jedan gol na SP da bi izjednačio rekord svih vremena po broju golova. On je do sada postigao 14 golova, a jedino više od njega ima legendarni Brazilac, Ronaldo.

Ipak, nedavno se povredio i odsustvovaće sa terena narednih mesec dana, možda i do kraja ove sezone u italijanskoj Seriji A.

Ono pitanje koje se postavlja, jeste hoće li ga Joakim Lev zvati ukoliko ne bude potpuno spreman, imajući u vidu da Nemačka reprezentacija ima pregršt odličnih napadača, a da je gore pomenuti selektor promenio formaciju u kojoj sada nije potreban tradicionalni napadač kao što je Miroslav Klose, već da na toj poziciji mogu da igraju igrači poput Šurlea, Gecea ili Rojsa.

Ne propustite