KLS - Marinović ''torpedovao'' Crnokosu!

subota 12.04.2014.
21:13

Košarkaši radničkog iz Kragujevca su u Kosjeriću savladali domaćina Crnokosu rezultatom 90:74 najviše zahvaljujući odličnom Čačaninu koji je postigao 29 poena.

kkradnicki.rs

Domaća ekipa Crnokose je gubila skoro čitav meč, a bila je u igri sve do kraja treće četvrtine, kada je Birčević uspeo da odvoji ekipu do zavidne prednosti.

Četvorica igrača Radničkog su imala dvocifren broj postignutih poena, a prednjačio je lucidni Marko Marinović, koji je postigao 29 poena za 39 minuta koliko je proveo na terenu.

Pored toga, on je šutirao neverovatnih 8/10 za tri poena uz, za njega, samo 5 asistencija.

Lešić je postigao 13 poena, Kalinić 16, dok je kapiten tima, Stefan Birčević, postigao 18 poena. Ostatak ekipe je postigao 14 poena.

Kod domaćih koje sa klupe predvodi Blagoje Ivić, najefikasniji je bio janjušević sa 19, dok je Vujošević postigao 14 poena.

Nakon dva odigrana kola Radnički ima po jednu pobedu i poraz, dok Crnokosa još uvek čeka na prvu pobedu u ovom delu takmičenja.

Naredno kolo Radnički dočekuje valjevski Metalac, dok ekipa iz Kosjerića putuje u Beograd na gostovanje Partizanu.