Kolaković: "Mitić servisima srušio Slovence"

Autor: Beta Beta
petak 11.05.2012.
17:07
Izvor: Beta

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković ocenio je da su njegovi igrači danas ostvarili važnu pobedu protiv Slovenije u trećem meču i posebno istakao odličnog servera Mihajla Mitića.

fivb.org
fivb.org

Povezane vesti

Igor Kolaković smatra da su njegovi igrači danas ostvarili važnu pobedu protiv Slovenije u trećem meču Grupe A evropskih kvalifikacija za Olimpijske igre u Londonu i da su popravili igru iz prethodnih mečeva.

"Napravili smo važnu pobedu. Bili smo uporni i strpljivi u trećem setu, što je jako dobro. Izvukli smo se i to nam je dalo polet u četvrtom setu. Suština je da smo napravili napredak u odnosu na jučerašnji meč sa španijom i nadam se da ćemo dalje ići uzlaznom putanjom", rekao je Kolaković posle pobede sa 3:1 u setovima.

Evropski prvaci večeras će znati da li su se plasirali u polufinale turnira u Sofiji. Za to im je potrebno da Bugarska ne izgubi od španije sa 3:0 ili 3:1 u meču koji se igra od 19.45.

Najefikasniji igrač Srbije sa 19 poena Aleksandar Atanasijević rekao je da su igrači uradili sve što je do njih i da bi trebalo da udju u polufinale turnira.

"Čestitao bih svima, a prvenstveno (Mihajlu) Mitiću koji je svojim servisima doneo preokret u današnjem meču", dodao je Atanasijević.

Bojan Janjić je ocenio da su odbojkaši Srbije "dosta rizikovali" u prva tri seta, ali da su "zahvaljujući strpljenju" i "serverima sa klupe" poremetili protivnika.

"Mislim da moramo mnogo bolje i ozbiljnije. Nismo ekipa koja može rutinski da pobedi bilo koga. Može to da bude Slovenija, Vijetnam ili Brazil mi moramo da igramo svaki meč maksimalno i sa željom. Nadam se da će sutra sve to izgledati mnogo bolje", ocenio je Janjić.

Selektor Slovenije Veselin Vuković čestitao je Srbiji na pobedi i poželeo joj da izbori "vizu za London".

"Da mi je neko pre utakmice rekao da će biti ovaj rezultat i nivo igre, odmah bih to potpisao", dodao je on.

Vuković je ocenio da se reprezentacija Slovenije pored "dosta problema" sa igračkim kadrom dobro pokazala na turniru u Sofiji.

"Protiv Bugara smo igrali dobro, protiv španaca nikako i danas je bilo važno da ostavimo bolju sliku o sebi. Prva dva seta smo igrali dosta dobro i žao mi je što nismo materijalizovali prednost iz trećeg. Tu se pokazalo neiskustvo... Plasmana na ovaj turnir je i sam veliki rezultat i ovo je na kraju bila dobra polazna osnova za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo", ocenio je Vuković.

Ne propustite